Dzięki Programowi Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019 Gmina Bobrowniki mogła przebudować nawierzchnię drogi gminnej łączącej ul. Polną z ul. Marii Dąbrowskiej oraz ul. Bażantów. Inwestycja tak wyniosła ponad 2 miliony zł.


W zakresie inwestycji między innymi wykonan
na została :

- asfaltowa nawierzchnia drogi o długości 950 metrów, wykonanie ciągu rowerowego, budowa pobocza,odwodnienie drogi jak i oznakowanie pionowe oraz poziome.

Dzięki inwestycji powstały też drogi rowerowe – infrastruktura, która zapewnia bezpieczeństwo szczególnie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. Ciąg rowerowy, który powstał podniósł walory rekreacyjne gminy, biorąc pod uwagę, że w okolicy inwestycji znajdą się tereny sportowe i rekreacyjne, a w promieniu kilometra park w Rogoźniku. Poprawa nawierzchni drogi to nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców okolicznych ulic, ale łatwiejszy dostęp karetek czy straży pożarnych, co zwiększ poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców. Gmina Bobrowniki uzyskała dotację na realizację projektu Przebudowa nawierzchni drogi gminnej łączącej ul. Polną z ul. Marii Dąbrowskiej i ul. Bażantów w Bobrownikach. Budowa drogi była możliwa dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019 wysokości ponad 1 mln zł.