EFRR kolor poziom

Przedmiotem projektu jest zagospodarowanie największego punktu przesiadkowego na terenie Gminy Bobrowniki. W efekcie realizacji inwestycji powstanie zintegrowany węzeł przesiadkowy zlokalizowany na styku miejscowości Bobrowniki, Rogoźnik oraz Dobieszowice.

 

W samym centrum przesiadkowym porzewidziano nowe nawierzchnie drogi, parking na 35 miejsc postojowych dla samochodów i 6 rowerów, wiaty przystankowe, miejsce postojowe dla autobusów, publiczne toalety. Teren staje się bezpieczniejszy dzięki oświetleniu oraz monitoringowi. Przy centrum przesiadkowym multimedialna tablica informacyjna będzie wyświetlać najświeższe informacje urzędu gminy.

Wybudowane ponad 5 km sieci dróg rowerowych prowadzą z centrum przesiadkwego do Siemoni i Sączowa oraz z centrum w kierunku Wojkowic przez Rogoźnik. Wzdłuż ścieżek rowerowych wykonano chodniki wpływające na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy ale także na rozwój turystyki rowerowej i pieszej.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano także przebudowę sieci uzbrojenia podziemnego: sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz kabli elektrycznych oświetlenia.

W związku z dużą liczbą kolizji i wypadków samochodowych na skrzyżowaniu ulic: Polnej, Gminnej i Mickiewicza przebudowano całe skrzyżowanie i w tym miejscu powstaje sygnalizacja świetlna. Wprowadzone rozwiązania tj. system monitoringu, sygnalizacja świetlna, budowa dróg rowerowych pozwala w bezpieczny sposób poruszać się po terenie Naszej gminy

Utworzenie infrastruktury z której będą mogli korzystać mieszkańcy Gminy Bobrowniki wspiera wielofunkcyjny rozwój obszarów wiejskich. Infrastruktura powstała w ramach projektu będzie dostępna, zapewniając możliwość jak najbardziej samodzielnego korzystania z przestrzeni publicznej, zwiększając bezpieczeństwo fizyczne i psychologiczne mieszkańców.

Wartość kwalifikowana inwestycji to 5 568 570,00 zł a dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 4 733 284,50 zł.

1 2 

4  3a

Obecnie prace na tym terenie wyglądają tak:

DSC 0189   DSC 0190